HTML

Dózsakerti Közösségi Ház

A Dózsakerti Közösségi Házban megtartott programokról, eseményeiről számolunk be, közöljük a Dózsakerti Hírmondóban megjelent fontosabb cikkeket, fotókat, plusz a háttéranyagokat. Ezenkívül néhány városi hír, helytörténet is szerepel az írásaink között.

Friss topikok

Naptár

május 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Szakrális történelmünk - több előadásban

2012.04.30. 23:33 vastamás

A magyarság spirituális és mítikus (ős)történetével, hagyományaink és múltunk újszerű értelmezésével foglalkozó előadásokra invitáljuk az érdeklődőket ebben az évben.

Molnár V. József magyarságkutató  „Az ősképek és a magyar Szent Korona” címmel tartotta meg előadássorozatának első részét. A kutató az ősi szimbólumok eredetét, jelentését vizsgálva közelít a Szent Korona felépítéséhez, származásához, jelképrendszeréhez. Kutatásai során párhuzamokat a mai szimbólumrendszerek, a rajzok (köztük hazai és külföldi gyerekrajzok) motívumai és jelentéstartalma között. Előadása immár sorozattá bővült, mivel több alkalommal találkozott hallgatóságával a Dózsakerti Közösségi Házban.

„A magyar hagyomány fényetikája morálteológiák helyett” című előadássorozatának első részében Bakos Attila író, filozófus a Magyarország harmadik szemmel – Koppány evangéliuma  című könyv legfőbb mondandóit emelte ki. Kutatta a modern világ „izmusait”, azt, vajon az anyagi világ a „lehetséges világok legjobbika-e”, kitért a vallásos hipotézis és az ateista realitás vállalhatóságának esélyeire, a Marx, Nietzsche és Darwin nyújtotta világképre, külön is értelmezve a darwinizmust, az evolúciós elmélet és a materializmus kapcsolatát, a globalizmus lényegét.

Elgondolkodtató, ahogy a magyar történelem egyes eseményeit, például Koppány, a régi magyar utódlási rend szerinti trónörökös sorsát, a nyugati térítés máig érvényes hatásait, vagy éppen a magyar történelem ezer évén végighúzódó árulások és tragédiák következményeit értelmezi. Arra is keresi a választ, vajon korunk kihívásai, eszme-rendszerei („kaméleon-ideológiái”) mennyiben érintik a mai Magyarországot, a mai, kifáradt, kiégett magyarságot. 

Bakos Attila A Magyarország harmadik szemmel című előadásorozat további részeiben egyebek mellett az ideológiák és a történelme kapcsolatát vizsgálja a magyar történelmi példákon keresztül. Legközelebb május 3-án.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://tatabanya-dozsakert.blog.hu/api/trackback/id/tr654481490

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása